یکشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۰
  الأحد / 11 ذو القعدة / 1442
  Jun 20 2021

  آموزش الکترونیکی یا مجازی

  آموزش الکترونیک که ترجمه واژه E-Learning است گاه با نام آموزش مجازی   Virtual Learningنیز شناخته می شود، شیوه ای از آموزش است که به کمک ابزارهای نرم افزاری و زیر ساخت اینترنتی آموزش به صورت غیر حضوری در اختیار کاربران قرار میگیرد.استاد و دانشجو به صورت فیزیکی و همزمان در یک کلاس درس حضور ندارند و محتوای آموزشی با استفاده از روش های الکترونیکی (همچون فایل صوتی، ویدئو، ارتباط اینترنتی ) به حضور دانشجو می رسد.آموزش الکترونیکی تکیه و نیاز زیادی به رایانه و استفاده از آن دارد. بخش عمده آموزش مجازی امروزه با استفاده از کامپیوتر دنبال می شود و به علت نقض پر رنگ اینترنت در این زمینه گاه با واژه هایی چون آموزش کامپیوتری و آموزش اینترنتی نیز از آموزش الکترونیکی یاد می شود.

  on دوشنبه مرداد 08 by FaranSamat

  در آموزش از راه دور (مانند پيام نور) منابع در اختيار دانشجويان قرار گرفته و دانشجو بايد بصورت خودخوان دروس را خوانده و فقط در امتحانات شرکت مي‌کند. یادگیری الکترونیکی (مجازی) رویکردی نوین در آموزش است که برای فراگیران امکان یادگیری در هر زمان و در هر مکان را فراهم می‌نماید.فرآیند آموزش در این  شیوه  برای  همه مقاطع   تحصیلی اعم از کاردانی ،کارشناسی ناپیوسته،کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته  به صورت غیرحضوری  "آفلاین "و تعداد محدودی جلسات "آنلاین"  می‌باشد.و ارتباط با استادان مربوطه را از طریق پرتال آموزشی و یا  آنلاین برقرار می کند .در این موسسه مشاوره علمی-پژوهشی دانشجویان با استادان گروه های مختلف، از این طریق انجام می پذیرد.

  on دوشنبه مرداد 08 by FaranSamat

  برای هر درس در طول ترم دوجلسه کلاس برخط (on-line) توسط استاد در زمان بخصوصی که از قبل اعلام می گردد برگزار می شود. به اینگونه کلاسها، کلاسهای مجازی یا الکترونیکی گفته می شود. کلاسهای مجازی تعاملی است (دانشجویان می توانند سوال مطرح نمایند) و دارای زمان مشخص جهت تشکیل کلاس می باشند و در ساعات دیگر دانشجویان تنها می توانند از فایل ضبط شده آن استفاده نمایند. در صورتیکه استاد هر درس صلاح بداند شرکت در اینگونه کلاسها اجباری نیست.

  on دوشنبه مرداد 08 by FaranSamat

  بلی ، از آنجا که بستر اینترنتی این دانشگاه روی شبکه اینترنت خارج از کشور طراحی گردیده علی الاصول امکان ورود به سامانه‌های آموزشی موسسه از طریق شبکه‌ی اینترنت خارج از کشور میسر هست.

  on سه شنبه مرداد 09 by FaranSamat

  خیر، تمام ارتباطات دانشجو با دانشگاه در این موسسه از طریق پرتال  انجام می پذیرد و به صورت تلفنی هیچ گونه پاسخگویی وجود ندارد.

  on سه شنبه مرداد 09 by FaranSamat

  بله .امکان پذیر است.اما مطابق بخشنامه وزارت علوم  اصل مدرک پیش دانشگاهی باید به موسسه فاران مهردانش در حین ثبت نام تحویل دهد.

  on دوشنبه مهر 02 by FaranSamat

  اطلاعات تماس

  تلفن:  88734156-021

  لینک های مفید

  نشانی موسسه

  تهران - خیابان  شهید احمد قصیر (بخارست سابق ) – خیابان ششم - پلاک 6
        کد پستی :1514646311